Kasulik teada

Kuhu paigutada printer? Kuidas mõjutab paber printerit? Miks kulub palju toonerit?

PRINTERI KESKKOND

Niiskus on elektrijuht. Niiskuse tõttu aparaadi sisene kõrgepinge, kas hajub või lekib korpusesse. Samuti reageerib niiskus masinas paratamatult tekkiva osooniga ja lagundab plastisolaatoreid. Tuues koopiamasina või laserprinteri (ka kasseti / tooneri) külmast välisõhust tuppa, peab tal mõnda aega laskma seista, et masina sisemuses kondenseerunud niiskus hajuks. Niiske paber võib samuti põhjustada kõrgepinge läbilööki, mis kahjustab pilditrumlit.

Tolm sadestub optikale ja vähendab pildi kontrastsust. Ka kahjustab ta nii pilditrumlit kui ka teflonrulli. Masinate sees olevad jahutusventilaatorid imevad korpuse sisemusse koos õhuga märksa rohkem tolmu kui võiks arvata. Eriti kui käib remont. Seetõttu on vajalik perioodiline puhastus, mida aga ei soovita ise teha. Õigem on jätta see töö spetsialistile.

Valgus võib rikkuda masina ühe põhilistest osadest, pilditrumli. Kopeerimise põhimõtteks on kopeeritava originaali valgustamisel saadud kujutise ülekandmine valgustundlikule trummlile ja sealt edasi paberile. Kui aga koopiamasina esikaas või ka kasseti kate on jäänud pikemaks ajaks lahti, siis “väsib” valgust saanud trumli piirkond jäädavalt. Tulemuseks on see, et koopiale tekivad

PABER

Kasutage kindlasti korralikku kopeerimiseks või printimiseks valmistatud paberit. Odava ja tolmuse paberi kasutamine ei tule odav, kui hoolduse ja remondi peale tuleb hiljem kulutusi teha. Paberitolm on abrasiivne ja kulutab trumleid ning veorattaid. Pehmest kummist veorattad hakkavad libisema ega haara korralikult paberit. Samuti ummistab paberitolm printeri jahutussüsteemi.

Kuna paber liigub masinas mitmete rullide vahelt läbi, siis võib paberi külge jäänud kirja- või köiteklamber tõsiselt kahjustada masina osi. Kinni jäänud paberit eemaldades on lihtne kriimustada pilditrumlit käekella või selle rihma pandlaga, aga ka sõrmes oleva sõrmusega. Samuti võite ise paberi ummistust eemaldades lõhkuda mõne printeris oleva anduri.

TOONERI KULU

Peamiseks kulumaterjaliks kopeerimisel või printimisel on tooner. Mida rohkem on väljatrükil trükimusta, seda rohkem kulub ka toonerit. Kulu saab vähendada optimeerides pildi kontrastsust. Tooneri tarbimist suurendab pikka aega hooldamata masin või kulunud pilditrummel.

PAIGUTAMINE JA VASTUTAMINE

Koopiamasin või laserprinter tuleks paigutada stabiilse temperatuuri ja vähese niiskusega tolmuvabasse ruumi. Otsese päikesevalguse kätte paigutamine pole soovitav. Temperatuuri tekkimise tõttu masinas on vajalik ventilatsioon, kuid samal ajal tuleb vältida tõmbetuult.
Masina ümbruses peaks olema piisavalt ruumi ventilatsiooni jaoks. Kindlasti tuleks jälgida, et masinat ei paigutataks vastu seina kuna tagaseinas olev jahutusventilaator peab saama vabalt õhku välja puhuda. Vastasel juhul on võimalik ülekuumenemine.

Väikeste koopiamasinate puhul on väga oluline jälgida, et horisontaalselt liikuval kaanel oleks piisavalt liikumisruumi. Kui seda ei ole, on oht, et purunevad mõned ülekande detailid.
Masina kasutamise eest peaks vastutama kindel isik, kes oskab kinni jäänud paberit eemaldada, kassetti ja/või toonerit vahetada ning muid lihtsamaid hooldustoiminguid teostada. Kogemus on näidanud, et paljude kasutajatega masinad, mille korrashoiu eest keegi otseselt ei vastuta, kipuvad

© 2019 Printeriabi OÜ